Kapela

V roce 2011 oslovil Martin Chodúr známého ostravského hudebníka, aranžéra a skladatele Vlastimila Šmídu s přáním, aby mu sestavil doprovodnou kapelu. Vzniklo tak uskupení MACH, které tvoří z velké části hráči bývalé velmi populární jazzové formace The Gizd Q.  Kapela MACH v různých malých personálních obměnách doprovází Martina Chodúra dodnes. Společně odehráli řadu vystoupení a nahráli tři alba. V současné době připravují čtvrté album.

.

Vlastimil Šmída je jeden z hlavních motorů jazzového dění na severu Moravy a bez diskuze jeden z nejzajímavějších improvizátorů u nás. V současné době je členem několika jazzových formací tvořených předními jazzovými interprety naší i zahraniční jazzové scény, členem skupiny Buty a také působí jako pedogog a korepetitor na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a na Ostravské univerzitě.
Je zakladatelem a kapelníkem mezinárodního jazzového big bandu B.O.B., spoluzakladatelem a členem dalších mezinárodních či domácích sestav jako např. Plán B, FMQ, Lazaro Cruz kvintet adalších, se kterými koncertoval u nás i v zahraničí, ať už v jazzových klubech, nebo na domácích i mezinárodních jazzových nebo multižánrových festivalech. V minulosti spolupracoval s předními interprety mnoha žánrů, (např. Boris Urbánek, EmilViklický, The Gizd Q, Femi Temowo quartet, Fernando Saunders, kapela Buty, Big Band Gustava Broma, (s kterým doprovázel řadu našich i zahraničních jazzových popových i klasických interpretů např.: Juraj Bartoš, Matúš Jakabčic, Svatopluk Košvanec, Jiggs Whigham, James Morrison, Karel Hála, Peter Lipa, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Miroslav Žbirka, Sisa Sklovská, Vašo Patejdl, Jana Kirshner, Peter Dvorský, Eva Urbanová a mnoho dalších.
Věnuje se rovněž skladatelské a aranžerské práci, (např. divadlo Petra Bezruče,Komorní scéna Aréna, NDM, Státní Opera Praha, Východočeské divadlo Pardubice, Slovácké divadlo) nahrávání, (studiové nahrávky, živé záznamy i přímé přenosy např. Karel Gott, Buty, Richard Krajčo- Kryštof, Fleret, Gustav Brom big band a další…) pro česká i zahraniční rádia a televize,(např. Česká televize, TV Noe, Český rozhlas, Slovenská televízia,TV Markíza, Slovenský rozhlas, Telewizja polska, německá televize aj.) nebo hudební nosiče (CD, DVD) .

Patrik Benek je skvělý bubeník, studiový hráč, učitel a v neposlední řadě i hudební režisér. Narodil se v rodině plné dobrých hudebních genů již po generace. V dětství se účastnil řady hudebních soutěží a přehlídek. Jeho hudební cesta pokračovala na státní konzervatoři v Ostravě, kde zpočátku studoval hru na trumpetu. Až později našel zalíbení ve hře na perkuse. V oblasti bicích začal sbírat rychle ocenění. V roce 1989 získal titul Objev roku na hudebním festivalu Rockfest. Během let vystupoval v kapelách různých stylů jako je rock, pop, latina nebo jazz a spolupracoval také s významnými českými umělci jako je Karel Gott, Věra Špinarová, Marie Rottrová a další. V současné době je členem Ostravského rozhlasového orchestru, vystupuje v orchestru Divadla Jiřího Myrona, je důležitým členem hudební formace Ladě. Své vědomosti předává rovněž jako pedagog na Základní umělecké škole v Opavě. Vlastní nahrávací studio Patben, kde vznikají nahrávky Martina Chodúra.  Natáčí také demonstrační videa bicích nástrojů pro portál Drumcenter.cz, které mají úspěch na celém světě.

Marek Dufek je ostravský jazzový kontrabasista a baskytarista. Baskytaru studoval ve třídě Martina Lehkého na Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka v Praze. V současné době je posluchačem magisterského studia hry na kontrabas ve třídě Macieje Garbowského na Hudební akademii Karola Szymanowského v polských Katovicích. 
Podílí se s kvartetem Vlastimila Šmídy na projektu Televize Noe – Letem jazzem. Je členem několika ostravských či severomoravských hudebních uskupeních jako jsou Jan Kavka Trio, Heda Quartet, Five Heads, 4P, MACH (kapela Martina Chodúra). Spolupracuje též s muzikálovým orchestrem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě.

Mario Šeparovič je skvělý zpěvák, multiinstrumentalista a především kytarista, kterému se též někdy přezdívá ostravský Eric Clapton. Rodák z bývalého jugoslavského města Niš již od 10 let hrál na piáno a později přidal i zpěv. Po absolvování střední školy pro hudební talenty studoval na Hudební akademii v Bělehradě hru na violoncello. Často se objevuje v ostravských klubech se svoji kapelou EL Rey a Michalem Žáčkem nebo ho lze slyšet v muzikálech Jesus Christ Superstar, Five years či Do naha a dalších v Divadle Jiřího Myrona, kde hraje kytarové party.