DISKOGRAFIE

Od vítězství v pěvecké soutěži Česko Slovenská Superstar v roce 2009 vydal Martin Chodúr 4 studiová alba – autorské debutové album Let’s Celebrate (2010), autorské album Manifest (2012), autorské album Martin Chodúr 3 (2015) a vánoční album Hallelujah Vánoční písně a koledy (2018), kde se rovněž zčásti autorsky podílel. Již brzy přibude páté autorské album s názvem Tisíc a jedna noc, jehož vydání se předpokládá v závěru první poloviny roku 2021.

HALLELUJAH VÁNOČNÍ PÍSNĚ A KOLEDY (2018)

Hallelujah Vánoční písně a koledy je vánoční album Martina Chodúra, které v září 2018 nahrál společně s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod taktovkou dirigenta Marka Prášila. Práce na albu trvaly více než dva roky a impulsem byl, podle slov zpěváka, jeho malý syn Martin, ale i snaha uchovat vánoční písně pro další generace. Ke spolupráci si přizval mnoho rozličných a zajímavých hostů, například Adélu Řehořovou, Dashu nebo Michala Jánošíka. V kolekci 14 písní s vánoční tématikou nechybí proslulé Adeste fideles pastores, moravská Pásli ovce Valaši, ale třeba i coververze ikonické písně Power of Love, známé z filmu Bony a klid, a samozřejmě geniální Cohenovo Hallelujah, které albu dalo název. Album pokřtila 20. listopadu v pražském Jazz Docku herečka Hana Maciuchová.

MARTIN CHODÚR 3 (2015)

Třetí studiové album Martina Chodúra je nazváno výmluvně jen 3 a je celé v češtině. K názvu alba ho inspirovalo mimo jiné také očekávání narození syna Martina. Album obsahuje třináct písní plus bonus v podobě písně Ukolébavka. Hudbu i texty si napsal sám a nahrál je ve studiu PatBen v Kravařích. Oproti předcházejícímu albu Manifest je album více kapelové. Jsou na něm popové písně s přesahem do mnoha stylů. Kmotry alba se stali Hana Zagorová a Štefan Margita, jejichž repertoár Martin Chodúr v roce 2016 obohatil jako skladatel a textař. Na albu s ním i tentokrát spolupracovali ostravští muzikanti včetně klavíristy Vlastimila Šmídy, bubeníka Patrika Benka, saxofonistky Marcely Božíkové a dalších.

MANIFEST (2012)

Manifest je druhé autorské album Martina Chodúra. Je to pestrá směsice stylů, rytmů i nálad, texty se mimo lásky dotýkají také přátelství (např. v písni Moskva je v plamenech). Záměrem tohoto Manifestu hudby bylo dát každé písni to, co potřebuje. Celé album je v češtině a je nahráno s big bandem, ke kterému se přidaly občas i smyčce a místy i velký sbor. K písni Tanči dál byl natočen videoklip. Album pokřtil v Ostravě v klubu JetSet Café český herec a zpěvák Josef Laufer a v Bratislavě zpěvák a operní pěvec Peter Dvorský.

LET’S CELEBRATE (2010)

V roce 2010 vydal Martin Chodúr ve spolupráci s producentem Danielem Hádlem své debutové album Let’s Celebrate. Všechny skladby si napsal sám a doplnil je o cover písně Paparazzi z repertoáru americké zpěvačky Lady Gaga. K albu natočil i videoklip. Album se stalo jedním z nejprodávanějších alb v roce 2010. Album pokřtili Karel Gott a Ondřej Hejma. V roce 2010 Martin Chodúr obhájil své prvenství v kategorii Zpěvák roku v anketě Žebřík. Tuto anketu tenkrát zcela ovládl, neboť zvítězil i v kategoriích Album rokuVideoklip roku. Byl hostem koncertů Lucie Bílé a Karla Gotta a v den svých jednadvacátých narozenin se v Kodani poprvé sešel s legendárním zpěvákem Tomem Jonesem.